ALEVİ PORTAL

Umut Daimdir

Remzi KAPTAN

1976 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. Çalışma alanı başta Alevilik olmak üzere dinler ve inançlardır.

Umut Daimdir

Yeni bir yıla girdik.

Bu yılda da aşkla, tutkuyla, ikrar ve itikatla yolumuza hizmet etmeye, değerlerimizi cümle insanlıkla buluşturmaya devam edeceğiz.

Bir an dahi bile şek ve şüpheye düşmeden, değerlerimizden ve doğrularımızdan taviz vermeden, hak bildiğimiz yoldan yürümeye devam edeceğiz.

Daha bir azimle yobazlığa karşı geleceğiz, daha bir kararlılıkla hiç bir insani değer tanımayan, kendisini tek doğru inanç ve anlayış olarak gören, kendisi dışındaki herkesi dinden çıkmış ve kafir olarak gören anlayışlara karşı geleceğiz.

Daha bir coşku ve istekle barışı, kardeşliği, paylaşımı ve dayanışmayı savunacağız, bu değerlerin yer yüzünde çoğalması için daha çok çalışacağız.

Her nefesimizi aşk ile verip aşk ile alacağız.

Yüce Yaradanın sevgisi ve aşkı ile gönlümüzü dem be dem doyurup cümle varlığa şükür edeceğiz.

Kısacası canlar; bu yılda da Hakk inancına mensup olup hakikat yolunda yürümenin tüm güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.

İnanacağız.

Güzelliklerin, iyiliklerin galip geleceğine, haklının ve mazlum olanın eninde sonunda haklılığının tescil edileceğine ve çekilen zahmetlerin mutlaka karşılığının alınacağına inanacağız.

Asla insani değerlerden vazgeçmeden, dünyanın daha yaşanılır bir yer olması için uğraş vereceğiz.

İnançsızlık ve pes etmek lügatimizde yoktur.

Bir tane dahi olsa güzel cümle söylersek, doğru ve yerinde bir davranış sergilersek; bu bile dünyanın daha iyi anlamda değişmesine katkı sunmak demektir.

Milyarlarca yıldır var olan şu sonsuz kainata karınca kararınca, ahlak ve vicdan sahibi olarak, hak yemeden ve kalp kırmadan, incitmeden ve dışlamadan bir toz zerresi değerinde bir iyilik ve güzellik sunarsak; bu o muazzam dengeye katkıdır.

Bunun doğruluğuna inanacagiz.

Öyle iktidar olmak, para ve şöhret sahibi olmak ile değil, sadece güzel bir üslup ve doğru bir davranış ile bile dünyayı değiştirebiliriz.

Bu bilinçle umutlarını diri tutan, Hakka ve hakikatlere inançlarını yitirmeyen cümle canların yolları açık olsun.

Hakk yardımcısı, Hızır yoldaşı, Şah-ı Merdan kardeşi olsun.

Aşk ile canlar.

Remzi Kaptan

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ