ALEVİ PORTAL

ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI’nın Gıda Kampanyasına Destekler Gelmeye Başladı

Deprem bölgesinde 11 ili kapsayan ve ULUSLARARASI ALEVİ ARAŞTIRMA, DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI, tarafından kısa süre önce başlatılan Gıda Kampanyasına destekler gelmeye başladı. Şu ana kadar 200 depremzede aileye gıda desteği geldi.

Daha önce Türkiye’nin Onbir ilini etkileyen büyük depremden hemen sonra, bölgede gıda, kırtasiye, oyuncak yardımları  ve Hatay Psikologlar Derneğini 3 ay finanse ederek sürdürülen Mobil  Psikolojik Destek Projesi  gerçekleştiren ULUSLARARASI ALEVİ ARAŞTIRMA, DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI, şimdi de kış ayının gelmesiyle birlikte, Hızır Ayının da yaklaşmasıyla birlikte Onbir ili kapsayacak olan bir gıda desteği kampanyasına ilgi artıyor.

KARAKIŞTA UMUT OL kampanyalarının 3. sü olan kampanya 6 Şubat gününe kadar devam edecek.

Kampanyaya destek olmak , Hızır lokmalarını bölgedeki ihtiyaç sahiplerine Gıda Kolisi olarak göndermek isteyenler, aşağıdaki afişte iletişim bilgilerinden geniş bilgi alabilirler. IBAN hesabına bağış gönderebilirler.

Uluslararası Alevi Vakfı

Toplanacak yardımlar, bölgedeki güvenilir eller aracılığı ile kurumlar, muhtarlar ve cemevleri ile işbirliği içinde Hızır ayı içerisinde dağıtılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ