ALEVİ PORTAL

Darıkent Mahallesi’nin Su Sorunu Çözüldü

Dersim’in Mazgirt İlçesi’ne bağlı Darıkent Mahallesi’nin yüksek bir alanda bulunması nedeniyle köye su pompalayan elektrik dinamosunun biriken faturalarının ödenememesi yüzünden kesilen elektrik, mahallenin evlerinde suyun kesilmesine neden olmuştu. Uluslararsı Alevi Vakfı ile iletişim kuran mahalle yetkilileri destek istemişti.

Uluslararası Alevi Araştırma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı; Seyyid Babamansur Ocağı Birliği e.V., mahalle muhtarı ve gönüllülerle işbirliği yapmak için irtibata geçip, Darıkent için bir dayanışma kampanyası başlatmıştı.

Vakıf yetkililerinden bugün aldığımız bilgilere göre, faturaların ilk kısmının Avrupa kurumlarından ve bireylerden Vakfa gelen desteklerle ödendiği ve mahallelinin suya kavuştuğu yönünde. İkinci kısmının ise Kaymakamlık desteği ile ödendiği belirtildi. Vakfın başlattığı kampanya -son taksidin de ödenebilmesi için- 16.01.2022 tarihine  kadar devam edecek.  Dört aylık bir süreçten sonra, suyun yeniden akması sonucu mahalle sakinleri oldukça sevinçli olduklarını belirttiler.
Kampanyanın henüz sonlanmadığını belirten Vakıf yetkilileri, köklü çözüm için bu dayanışma kampanyasının 16.01.2022 tarihine  kadar devam ettiğini ve bağışlara açık olduklarını belirttiler.

Bağış için buraya tıklanarak  “alevi vakfı web” sitesinden detaylı bilgi alınabilir.

Kampanyanın henüz sonlanmadığını belirten Vakıf yetkilileri köklü çözüm için bu dayanışma kampanyasının 16.01.2022 tarihine kadar devam ettiğini ve bağışlara açık olduklarını belirttiler.

Bağış için buraya tıklanarak alevi vakfı web sitesinden detaylı bilgi alınabilir.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ