ALEVİ PORTAL

Araştırmacı Yazar İsmail Kaygusuz Hakk’a Yürüdü

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Alevi tarihi üzerine çok sayıda çalışmaya imza atan Akademisyen, Araştırmacı Yazar, Roman ve Tiyatro yazarımız, İsmail Kaygusuz, Hakk’a yürüdü.

İsmail Kaygusuz, bugün (3 Şubat) Malatya’nın Arapkir ilçesine götürüldü. Salgın nedeniyle İstanbul’da herhangi bir uğurlama töreni yapılmayacağı duyuruldu. Kaygusuz’un Hakk’a yürüme erkanı  4 ya da 5 Şubat’ta Malatya’da Onar köyünde yapılması planlanıyor.

İsmail Kaygusuz Kimdir:

İsmail Kaygusuz 5 Nisan 1944 tarihinde Malatya’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Diller ve Edebiyatları Bölümünden mezun olmuştur. 12 yıl öğretmenlik mesleğini sürdürmüştür. Eski çağ Tarihi ve Klasik Arkeoloji sertifikaları yapan yazar, aynı bölümde Grek Epigrafisi çalışmasıyla doktora eğitimini tamamlamıştır.

Kaygusuz’un, Aleviliğin Doğuşu, Tebriz Güneşi’nin Işığını Kim Söndürdü?, Hıristiyanlığın Heterodoks Akımları, Öteki Gerçekler, Onar Dede Mezarlığı ve Adı Bilinmeyen Bir Türk gibi birçok kitabı bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ