ALEVİ PORTAL

ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI’nın Deprem Dayanışmaları

6 Şubat 2023 günü Kahramanmaraş merkezli büyük bir deprem felaketi yaşandı. Yıkımın çok büyük olduğu ve ölü sayısının arttığı ayrıca soğuk kış şartlarında onbinlerce insanın sokakta çaresiz kaldığı haberi yayıldığı andan itibaren, ULUSLARARASI ALEVİ ARAŞTIRMA, DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI derhal harekete geçti.

Türkiye’de ve Avrupa’da birçok Kurum da çeşitli yardım faaliyetleri organize etmeye başladı.
ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI depremden çok önce Hızır ayı nedeniyle bir kampanya başlatmış, kampanya için toplanan yardımların dağıtım aşamasında Vakıf Eşbaşkanlarından Neriman ÇATUK’un da İstanbulda bulunduğu anda deprem meydana gelmiş olmasından dolayı, yardımların derhal deprem bölgesine yönlendirilmesi kararı alındı.

Zamanlama açısından oldukça önemli bir aşamada Vakfın ilk Tırı Ataşehir Cemevi ile de işbirliği yapılarak derhal  Hatay-İskenderun’a gönderildi.

Hızla toplanarak Bölgeye iletilen ilk koliler.

Daha sonra yardımlarını devam ettiren ikinci yardım kafilesini Vakıf Kurucu Üyesi de olan Ali ÇETİNKA YA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ATAB Seyahat Acentesinin desteği ile Maraş ve Elbistan bölgesine gönderildi.

Üçüncü yardım kafilesi ise,  Adıyaman’ın merkezine ve ilçelerine gönderildi.

Yardımlar, dayanıklı gıda maddeleri, Battaniyeler, Çocuklar için ihtiyaç malzemeleri olarak özenle seçildi.

 

ULUSLAR ARASI ALEVİ VAKFI bundan sonraki süreçlerde kalıcı ve direk insana dokunan projelere destek olacağını açıkladı. Bölgedeki çeşitli dernek ve kurumlarla görüşmelerinin sürdüğü öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ