ALEVİ PORTAL

ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI SENELİK GENEL KURULU YAPILDI

22 Aralık 2020’de Almanya’da kurulan Uluslararası Alevi Araştırma, Dayanışma Ve Eğitim Vakfı kuruluşunun 1. yılında seçimsiz Genel Kurulu’nu Odenwald Alevi Toplumu Cemevi’nde geçekleştirdi.

Kuruluş sonrasında oldukça başarılı faaliyetler yaparak kamuoyunun dikkatini çeken Uluslararası Alevi Vakfı yetkilileri gerçekleştirilen Genel Kurul’da bir yıl içinde yaptığı faaliyetleri katılımcılarla paylaştı. Vakıf kısa süre içerisinde birçok dayanışma ve eğitim projelerini hayata geçirirken, özellikle Türkiye’de Hacıbektaş ilçesinde, Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Mihman Evi inşası gibi başarılı bir projeye imza atarak dikkatleri üzerine çekti.

Çok sayıda katılımcının yanısıra Genel Kurul’a gelemeyenler için  zoom programı üzerinden de katılım sağlanmasına olanak tanındı.

Vakıf Eşbaşkanları Cemalettin Özer ve Neriman Çatuk, geçen bir yıllık sürede yapılan faaliyetlerin bir sunumunu yaptılar. Son bir sene içinde yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi ile birlikte önümüzdeki süreçte katılımcıların da görüş ve önerileri doğrultusunda neler yapılabileceğinin konuşulduğu Genel Kurulda yeni bir çalışma planı oluşturma kararı da alındı.

Genel Kurula Hasan Ercan Dede deyişleriyle renk katarken, Vakıf yetkililerinin önümüzdeki süreçte Dergahlarımıza ve ziyaret yerlerimizde daha çok sahip çıkacağız söylemi katılımcılar arasında büyük beğeni aldı.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Behram demirci dedi ki:

    Başarılarınızın devamını dilerim. Hakk razı olsun

  2. Celal DEMİRAY dedi ki:

    Emeğinize yüreğinize sağlık değerli Canlar. Başarılarınızın devamını dilerim.

BİR YORUM YAZ