ALEVİ PORTAL

St. Pölten Cemevine Yardım Kampanyası

Almanya’da kurulan Uluslararası Alevi Vakfı yeni bir yardımlaşma kampanyasına daha imza atıyor. Vakıf, Avusturya’da St. Pölten Cemevi’nin çeşitli nedenlerle zor günler geçirmesi nedeniyle, Hızır ayının 1. gününde bir ‘St. Pölten Cemevi’ne Yardım Kampanyası’ başlattığını duyurdu.

St. Pölten’de Ne olmuştu?

St. Pölten Cemevi, bir mekan kiralayarak, burayı Cemevine gelir getirmesi amacıyla düğün salonu yapmıştı. Daha sonraki günlerde yaşanan küresel salgın Covid19 nedeniyle düğün salonunun geliri oldukça azaldı ve banka borçlarının ödenmesinde aksamalar oldu.

Bunun yanında Alevi Kurumumun yaptığı açıklamalara göre önceki yöneticilerinin bazı yanlış banka anlaşmaları da borcun ödenmesinde zorluklar çıkardı. Borcun ödenmesinde yaşanan aksamalar nedeniyle St. Pölten Cemevinin icra yoluyla satılması gündeme geldi.

St. Pölten Cemevi yönetimi yaptığı açıklamada, ”Avusturya Alevi İnanç Toplumu (ALEVI) ye bağlı cemevlerimiz ve yöneticilerinden ciddi bir miktarda destek aldık. Hala 250.000 € eksik durumdayız. Bu miktarı da en kısa sürede tamamlamamız gerekmektedir” dediler.

Her Aleviyi derinden yaralayan ve üzen bu duruma çözüm bulmak amacıyla harekete geçen Uluslararası Alevi Vakfı konu ile ilgili bir açıklama yaparak bu soruna sessiz kalamayacaklarını ve derhal bir yardım kampanyası düzenlediklerini belirttiler.

Uluslararası Alevi Vakfı Eşbaşkanı Cemalettin ÖZER yaptığı açıklamada yapılan bu bağışların ALEVİ kurumuna gittiğini ve borç konusunda herhangi mahkeme ile sorun olmayacağını belirtti.

Alevi Vakfı bugünden başlayıp Şubat sonuna kadar sürecek olan kampanyayı bir afişle duyurdu. Kampanyanın detaylarına www.alevi-vakfi.com sitesinden ulaşılabilir.

St. Pölten Cemevinin bu durumdan kurtarılması için Hızır Avusturya Yardım Kurumu da ayrıca bir ‘Bağış Kampanyası’ başlattığını duyurdu. Kampanya ile ilgili bir video yayınlandı.

Videoya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tüm Alevi kurum ve iş insanlarımızı St. Pölten Cemevi ile bu kampanyaya çerçevesinde  destek vermeye çağırıyoruz.

Haber: Alevi Portal

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ