ALEVİ PORTAL

Murtaza DEMİR Yeniden Yargıç Karşısında

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Madımak katliamından sağ olarak kurtulan, Madımak katliamının canlı tanıklarından Murtaza Demir, Keçeci Baba Dergâhı’nın camiye çevrilmesi üzerine kaleme aldığı yazı nedeniyle üçüncü kez yargıç karşısına çıkıyor.

Geniş Katılım Bekleniyor

Duruşma günü çok sayıda destekçinin katılması amacıyla çeşitli Alevi kurumları ve vatandaşlar sosyal medya hesaplarından destek çağrısında bulundular.

Bir önceki duruşmasında yaptığı savunmada, ”Hak, özgürlük ve yurttaşlık adına mücadele edenlere verilecek cezanın bir şeref olduğunun bilincindeyim” diyen Murtaza DEMİR, yaptığı yeni açıklamada ”Tokat Keçeci Baba Dergâhı camiye dönüştürüldü. İnancımıza yöneltilen bu alçak saldırı karşısındaki savunmamıza ise dava açıldı. Duruşma, 10 Mayıs Saat 11.00’de Çağlayan Adliyesinde. Katılmanızı dilerim”. dedi.

Murtaza DEMİR yaptığı açıklamada ”Keçeci Baba Dergahı örneğinde olduğu gibi Alevi Bektaşi inancına ait türbe, tekke ve dergah gibi inançsal mekanlarımızın bir sahte gerekçeyle camiye dönüştürülmesi, salt bir inanca saldırı değil, aynı zamanda insan hakları ihlali ve kültürel- inançsal soykırımdır!” dedi.

10 mayıs 2022 günü yapılacak duruşmaya çok sayıda Alevi Kurum ve vatandaşların katılması bekleniyor

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ