ALEVİ PORTAL

Avrupa ve Türkiye’deki Alevi Kurumlarından depremzedelere yardım seferberliği

Türkiye’nin 10 ilinde meydana gelen büyük deprem sonrası, bölgede yaşayan 13 milyona yakın insanların içinde mağdur olanların acil gıda ve diğer ihtiyaç malzemelerinin karşılanması amacıyla Avrupa’da çok sayıda kurum yardım kampanyaları başlattı. Çok hızlı bir şekilde organize olan kurumlar kısa zamanda önemli yardımlar toplayarak ilk tırları bölgeye ulaştırdılar.

ULUSLARARASI ALEVİ ARAŞTIRMA, DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI üç dilde afişler hazırlayarak çeşitli sosyal medya platformlarında yardım çağrısı yaptı. Vakfın çağrısı kısa zamanda karşılık buldu ve yardım toplanmaya başlandı . ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI yetkilileri, toplanan yardımların bölgenin ihtiyaçlarına göre ve tespit edilecek en acil bölgelere en hızlı bir şekilde ileteceklerini açıkladılar. Vakıf Paypal üzerinde de hesap açarak yardım topluyor. Paypal hesabına buradan ulaşılabilir

Gerek Avrupa’da gerekse Türkiye’de çok sayıda kurum yardıml topluyor.

Avrupa’da faaliyet gösteren;

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)
Hızır Avusturya
Hızır Almanya

Türkiye’de;
Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF)
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı
Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri
Alevi Kültür Dernekleri (AKD)
Ve çok sayıda ilçe cemevleri ayrı ayrı kampanyalar düzenledi.

Avrupa’daki Alevi Kurumların önemli ölçüde bir desteği bölgedeki ihtiyaç sahibi Cemevi, dernek ve diğer tüm insanlara ulaştırılması için bölgedeki, cemevi, vakıf, dernek ve belediyeler ile işbirliği içinde oldukları gözlendi.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ