ALEVİ PORTAL

Depremin 1. Yılında ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI Yine Deprem Bölgesinde

Bundan tam 1 yıl önce meydana gelen büyük deprem felaketinden hemen sonra, deprem bölgesinde mağduriyet yaşayan bölge halkı için büyük bir kampanya başlatan ULUSLARARASI ALEVİ ARAŞTIRMA, DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI, oldukça kapsamlı bir Gıda ve nakdi  yardımlar nedeniyle yine bölgede bulunuyor.

Araştırma, Dayanışma ve Eğitim alanlarında faaliyetler yürüten Vakıf, deprem bölgesinde Dayanışma Kampanyasını Vakfın Eşbaşkanları Neriman ÇATUK, Cemalettin ÖZER ve Genel Sekreter Haydar AKKOYUN  bölgeye giderek kampanyayı bizzat yürütüyorlar.

KARAKIŞTA UMUT Ol! Kampanyalarının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştiren Vakıf yetkilileri, Hızır ayı da olması nedeniyle bu kampanyanın depremden etkilenen illere yönelik yapılmasının anlamlı olduğunu, toplam en az 300 aileye gıda kolisi ve nakdi yardım da dağıtılması hedeflediklerini açıkladılar.

 Geçtiğimiz yıl gıda yardımları dışında Hatay Psikologlar Derneğinin yürüttüğü Mobil Psikolojik Destek projesine maddi destek veren Vakfın bu desteği halen devam etmektedir.

Özellikle Avrupa’dan yapılan yardımları bizzat kendi elleriyle ve bölgedeki sağlam ilişkileri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılması ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI’nın kamuoyu önünde güvenilirliğinin de arttığı konuşuluyor.

İlk gıda paketleri 800 yıllık Cemevi Dergâhında dağıtılmak üzere Arapgir’de teslim edildi.

Daha sonra, Defne ilçesi ve çevre köylere gıda yardımları dağıtımı yapıldı.

Önümüzdeki günlerde ayrıca sınava girecek olan öğrencilere sınav desteği yardımları da yapılacak.

ULUSLARARASI ALEVİ ARAŞTIRMA, DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI 2024 yılı ocak ayında kuruluşunun 3. Yılını doldurmuş, bu vesile ile bir de 3. Yıl kuruluş kokteyli düzenlemişti. Kokteylde yapılan konuşmaları ve gelecek ile ilgili projeleri Vakfın Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ