ALEVİ PORTAL

Darıkent’te Susuzluğa Umut Ol Kampanyası Tamamlandı.

Uluslararası Alevi Araştırma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı ile Avrupa Seyyid Baba Mansur Ocağı Birliği e.V. adlı derneğin birlikte yürüttüğü kampanya kısa sürede sonuca ulaştı. Mazgirt İlçesi Darıkent Mahallesi halkının yaklaşık beş aydan bu yana köye elektrik pompalayan dinamonun elektrik faturalarının ödenememesi nedeniyle evlerinde suları akmamaktaydı.

Bir kampanya başlatan Uluslararası Alevi Araştırma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı ile Avrupa Seyyid Baba Mansur Ocağı Birliği e.V. kısa sürede kampanyayı başarı ile sonuçlandırdı.

Kampanya ile ilgili açıklamalarda bulunan Vakıf  ve Dernek yetkilileri, aşağıdaki açıklamayı kamuoyu ile paylaştılar:

“Dersim-Mazgirt-Darıkent Mahallesi ‘SUSUZLUĞA UMUT OL’ kampanyamız sizlerin maddi-manevi destekleri ile nihayet sevindirici bir şekilde sonuçlandırıldı.

Yaklaşık beş ay gibi uzun bir süre susuz kalan canlarımıza kayıtsız kalmadık.

Uluslararası Alevi Araştırma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı ile Avrupa Seyyid Baba Mansur Ocağı Birliği’nin birlikte mücadelesi ve yoğun çalışması ile nihayet 5 Ocak 2022 tarihinde hanelerimize tekrar su ulaştırıldı.

Elektrik faturalarımız ödendikten sonra oradaki hanelerimize artan lokmalarımızla yiyecek kolisi yardımı yaptık.  Bize emanet edilen lokmalarınızı en doğru şekilde, doğru yerlere ulaştırdık.”

Vakıf ve Dernek Yetkilileri Ayrıca Bir Teşekkür Metni Yayınladılar.

“Bu canlarımızın sorunlarını sosyal medyada anlatan Sercan İlarslan öğretmenimize, bu sorunlara kulaklarını tıkamayıp bizden destek isteyen Zeynel Abidin Doğan canımıza, mücadelemizde bizlere güvenen ve bizleri destekleyen, lokmalarını esirgemeden Darıkent’teki canlarımızla  bölüşen sizlere, Muhtarımız Hüseyin Erdem’e, yaşadığımız herhangi tıkanıklıkta kendisinin de destek vereceğini belirten Tunceli Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoglu’na, Tunceli Pülümür İl Genel Meclisi üyesi Hüseyin Aslan’a, Dersim’den Esintiler Programı’nda Darıkent’i ve oradaki canlarımızın çözüme ulaşmış  sıkıntılarını gündemine alan değerli program yapımcımız Ali Kılıç’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hızır her daim yâr ve yardımcınız olsun. Siz bu canlarımıza elinizi uzattınız. Hakk’ın eli her daim elinizin üzerinde olsun. Var olun.”

Uluslararası Alevi Vakfı Eşbaşkanları Cemalettin Özer ve Neriman Çatuk

Avrupa Seyyid Baba Mansur Ocağı Birliği e.V. adına Turabi Erdem ve İmam Çelebi

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ