ALEVİ PORTAL

Avrupa Alevi Akademisi üç günlük Ocakzadeler toplantısı düzenledi

Alevi Akademisi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve Pandemi sürecinde kesintiye uğrayan Avrupa Ocakzadeler Buluşmasının sekizincisi yapılıdı.

Alevi Akademisi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve Pandemi sürecinde kesintiye uğrayan Avrupa Ocakzadeler Buluşmasının sekizincisi yapılıyor.

24-26 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenen Ocakzadeler buluşması Evlad-ı Resul soyundan gelen Pir’lerimizin etrafında buluşarak Ceddimize sahip çıkmak, Hak-Muhammed-Ali yolunda Halk’a ve Hakk’a hizmet etmek, Yolu sürmek, Ocaklarımızı yaşatmak, özellikle gençliğe Aleviliğin nasıl aktarılacağı, gençlerin nasıl bilinçlendirileceği, konusuna önem verildi.

 
Çok sayıda Ocakzadenin katılım sağladığı buluşma Bochum Cemevi’nde yapıldı. Buluşmaya ULUSLARARASI ALEVİ ARAŞTIRMA, DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI’da destek verdi. Yönetim düzeyinde katılım sağlayan Vakfın Eşbaşkanlarından Cemalettin ÖZER ile Kurucu Üyelerden Bülent KELEŞ, Atilla GÖK, Hüseyin AKDOĞANBULUT, Yönetim Kurulundan Zeynep GÖK, Hasan Delil KARGIN katıldılar.

Buluşmanın ana teması EĞİTİM olarak belirlendi. Buluşmada günümüzde ocaklar ve ocakzâdeler ile ilgili gelişmeleri, eksiklikleri ve beklentileri görüşmek, gençlere yolun öğretisinin nasıl daha kolay aktarılacağı konusunda çözümler bulmak için görüş alışverişlerinde bulunuldu. Alevi inanç ve öğretisinde Eğitimin önemi ve günümüzde kullanılması gereken Eğitim metodları hususunda birlikte muhabbetler yapılıyor, Ocakzâdeler Buluşması`nda ayrıca aynı ocağın evlatları ve uzun yıllardır birbirini göremeyen ocakzâdeler, Talip, Pir ve Mürşitler bir araya geldiler.

 

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ