ALEVİ PORTAL

1. Avrupa Ocaklar Birliği oluşturma çalıştayı gerçekleşti!

18.11.2022 – 20.11.2022 tarihlerinde Almanya Odenwald Cem Evinde üç günlük Ocaklar Birliği oluşturma Çalıştayı gerçekleştirildi.

Toplantıya katılım aşağıdaki gibi oldu:

Dede Garkın Ocağından Hasan Delil Garkın, Sinemilli Ocağından (İsviçre’den) Ali Yenialtun, Seyit Seyfeddin Ocağından Cemalettin (Vedat) Özer, Kureşan Ocağından Hasan İmre, Baba Mansur Ocağından Ziya Yılmaz, Turabi Erdem, Hülya Gültekin (Ana), Ali Düzgün Gültekin, Derviş Cemal Ocağından Musa Yeşilbaş,  Ağuiçen Seyit Mençek Ocağından Fransa’dan İsmail İlhan ve Almanya’dan Kazım Kalmaz toplantıya katılım gösterdi.

Toplantının ilk günü cuma saat 19:00 da Açılış Gülbengi ile başladı. Daha sonra Odenwald Cemevi Bașkanı Kemal Akbayır konușması sonrasında Ocakzadelerin Cemalettin Özer moderatörlügünde kendilerini tanıtma ve diğer ocakzadeler ile tanıșması ve amaçların belirlenmesi sağlandı. Sonrasında ise Ocakzadeler arasında sazlar ve deyişler eşliğinde muhabbetler yapıldı ve ilk gün kapandı.

Toplantının ikinci günü katılımcılar tarafından sabah bölümünde Ocakların çalıșmalarının hangi așamada olduğunun tespitine yönelik bilgilendirmeler yapıldı. Daha sonra ise Ocakların Avrupa’da şehir koşullarında çalışma sisteminin tespiti üzerine bilgi alışverişi yapıldı.

Toplantının ikinci günü öğlen bölümünde ise Avrupa’daki Ocakzadelerin sorunlar ve çözüm önerileri dinlendi. Ocaklar Birliğinin gelecekteki çalışmalarının tespiti ve bir Çalışma Komisyonunun oluşturulması kararı alındı. Akşam saat 20:00 den sonra sazlar ve deyişler eşliğinde muhabbet gerçekleşti.

 

Toplantının son günü ise gelecekteki çalışmaların değerlendirmesi yapıldı ve gelecek seminerin hazırlığı hakkında bilgiler verildi, daha sonra Gülbenk okunarak başarılı program bitirildi. Bu toplantıda birkaç önemli kararlar alındı. Bu kararlar ile ilgili görev dağılımı yapıldı ve Ocak ayında bu kararların durumu değerlendirme için toplantı yapılması kararlaştırıldı.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ