ALEVİ PORTAL

ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI’ndan Yeni dönem Çalışma programı için Çalıştay yapıldı

ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI Miltenberg Cemevi’nde genişletilmiş Yönetim Kurulu Çalıştay’ı gerçekleştirmiş, Çalıştay’da gelecek dönem için kapsamlı bir planlama yapmıştır. Yönetim Kurulu Üyeleri’yle birlikte davetli katılımcıların da yeraldığı toplantıda Alevi Toplumu’nun tarihsel bilincinin canlı tutulması ve bu bilincin topluma aktarılması, Birliğimizin inancımızdan aldığı değerlerle güçlenmesi ve dinamik bir yapıda sürdürülmesi gibi konu başlıkları ele alınmış, öneriler ve görüşler dile getirilmiştir.

Alevilik Araştırmaları, Eğitimleri ve Dayanışmamızın sürdürülmesi için çalışma grupları olan Vakıf, hali hazırda güncel olan faaliyetlerinin yanı sıra 2023 yılı içinde ve sonrasında, ağırlıklı olarak kendini Avrupada geniş kitlelere tanıtmak için periyodik olarak faaliyetler düzenleyecektir.

Özel günlerde düzenlenecek Almanca Sempozyumlarda, yapılan araştırmalar katılımcılara sunulacak ve çeşitli şehirlere düzenlenecek inanç gezilerinde Alevi Kültürü’nün izlerini takip edeceğimiz projelere tanıklık edeceğiz.

Dayanışma konusunda ise toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın, yaşadığımız çağın sorunları da dikkate alındığında artarak devam edeceği öngörülürken, inanç merkezlerimizin bulunduğu bölgelerde, hatıra ormanları ya da ağaçlandırma çalışmaları için İklim Çevre Korunması Örgütleri’ne ve Sivil Toplum Kuruluşları’na birlikte hareket edeceğimiz görüşmeler için başvuru yapmak.

Eğitim alanında da faaliyetlerine hız vereceklerini açıklayan Vakıf yetkilileri, Hali hazırda Burs verilen öğrencilerin Burslarının yaz aylarında da ödenmeye devam edeceği, bunun yanı sıra uzmanlara destek vererek ilkokul öğrencilerinden başlayarak, gençlere ve ailelere yönelik yayımlanacak el kitapları, broşürler videolar yoluyla Alevi inancını gelecek nesillere aktarmak hedefleniyor.

Bunun dışında Vakfın çalışmalarına destek olmak amacıyla hibe veren Devlet Kurumları ve ve AB Kurumları ile görüşmeleri gerçekleştirecek bir heyet oluşturmak, yeni üye katılımları sağlamak amacıyla çeşitli tanıtım toplantıları ve etkinliklerin gerçekleştirilmesi için azami çaba sarf edilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ