ALEVİ PORTAL

Engin Nurşani hayatını kaybetti

Bir süredir gırtlak kanserine bağlı olarak tedavi görmekte olan ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Engin Nurşani, yaşamını yitirdi.

1984 doğumlu Engin Nurşani 2003’de Adına Bir Çizik Çektim albümü ile müzik hayatına başlayıp, 2019’da gırtlak kanseri hastalığına yakalanıp müzik kariyerine geçici ara verinceye kadar toplamda sekiz albüm çıkardı.

Engin Nurşani, 9 Ocak 1984’de Krefeld şehrinde, Gaziantep’ten Batı Almanya’ya göçmüş  olan babası ozan Aşık Ali Nurşani ve Alman annesi Angelika Ayhan’nın iki çocuğunundan biridir.  Küçük yaşlarından beri babasından müzik eğitimi almış, yanında konserlerine katılmıştır. Müziğe ilgi duyan Engin Nurşani, babası gibi halk ozanı olmak istemiştir.

2003’ün başlarında Engin, babasından habersiz, ilk albümü olacak olan Adına Bir Çizik Çektim albümünü çıkartacağı İstanbul’a gelir ve profesyonel müzik kariyerine başlamış olur. Babası ise en sonunda oğlundaki müziğe olan sevgiyi görüp, başarılı olacağını hissetikten sonra destek vermeye başlamıştır. Ali Nurşani bir röportajda, karşı çıkma sebebinin ‘müzik dünyasında gördüğü vefasızlığın Engin’nin de başına gelmesini istemeyişi’ olduğunu söyledi.

Alevi Portal olarak kendisine Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ