ALEVİ PORTAL

ST. PÖLTEN CEMEVİ’NİN İCRADAN SATIŞ İŞLEMİ GEÇİCİ BİR SÜRE KALDIRILDI

Geçtiğimiz ay çeşitli nedenlerle borçlarını ödeyemeyen ve icra yoluyla satılma riski olan St. Pölten Cemevi’nin icra yoluyla satış işlemi geçici bir süre kaldırıldı. Olayın yaşandığı günlerde çok yoğun bir borç ve bağış kampanyası başlatılmış ve çeşitli Alevi Kurumların da desteğiyle kampanya genişlemişti.


Aldığımız bilgilere göre icra yoluyla satış işlemi geçici bir süre kaldırıldı. Konu hakkında bir açıklama yapan Avusturya ALEVİ Kurumu Başkanı Yüksel BİLGİN ”St. Pölten Cemevi’nin bulunduğu bu ekonomik sıkıntılı durumdan ötürü İcra yoluyla satışa sunulması başta St. Pölten Alevi Toplumu olmak üzere tüm Hak-Muhammed-Ali inanç ve ikrarına bağlı Canları üzüntüye sevk etti. Avusturya Alevi İnanç Toplumu yardım kuruluşumuz Hızır Avusturya ve Almanya’da hizmet sunan Uluslararası Alevi Araştırma Dayanışma ve Eğitim Vakfı başta olmak üzere Avrupa’dan ve Türkiye’den duyarlı Canlarımızın katkıları ile Cemevimize yönelik bir dayanışma örneği sergilendi. dedi.

Yüksel BİLGİN Dede gelinen süreçte ise İcra yoluyla 10.03.2021 tarihinde satışa çıkarılan St. Pölten Cemevi’ne yönelik dün Sevgi Tv ekranlarında yaptığı açıklamada “İcra süreci geçici süreliğine ertelendi” bugün yetkili Mahkemenin internet sayfasında da “İcra satış işlemi iptal edildi (Entfall des Termins)” yazılarak onaylanmış oldu bilgisini paylaştı.

Yapılan açıklamada destek veren herkese teşekkür edilerek; ”Şanı yüce Allah’ım ve Yolumuzun sahibi Ulu Erenlerimize şükürler olsun. Bu neticeye erişme hususunda emek veren, gayret gösteren, icradan satışın iptali için geceli gündüzlü aylardır çırpınan, lokma paylaşan, bağışta bulunan canlardan Hak razı olsun” denildi.

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ