ALEVİ PORTAL

Duisburg-Rheinhausen CEM Evi Binasını yeniden inşa ediyor

Duisburg Alevi Toplumu, “Engelsiz Çok Kuşaklı Kültürler Arası Buluşma Merkezi Rheinhausen” (IMB Rheinhausen) adlı inşaat projesini hayata geçiriyor.

Sozialstiftung NRW (NRW Sosyal Vakfı), projeye 700.000 € tutarında bir bağış yaparak destek oldu. Hibeye ilişkin resmi belgenin teslimi, 02.05.2024 tarihinde, Sozialstiftung NRW başkanı Marco Schmitz (NRW Eyalet Milletvekili) ve Duisburg Büyükşehir Belediye Başkanı Sören Link’in katılımıyla yapıldı. Yapılan bağış esnasında eş başkanlar Fatma Yaşar ve Zeki Çakır hazır bulunarak yetkililere teşekkürlerini ilettiler.

Genel Sekreter Ali Yaşar konu ile ilgili yaptığı bilgilendirmede;
“Friedrich-Alfred-Straße ve Artroper Straße’nin kesiştiği noktada (Rheinhausen Ost Tren İstasyonu’na doğrudan yanında), inşasına başlanacak olan iki katlı IMB Rheinhausen, farklı nesillerden ve kültürel geçmişlerden insanlar için bir buluşma noktası olacaktır. Ayrıca, maliyeti yaklaşık 4 milyon € olacak olan projemizin, 300.000 €’luk bir destekle Deutsche Fernsehlotterie Vakfı tarafından da desteklendiğini memnuniyetle duyurmak isteriz. Bu inşaat projemize destek olmak için sizi, yeni inşaat projemizin temeli atılırken bir bağış yapmaya davet ediyoruz. Her bağış, toplumuzun geleceği için güçlü bir sembol olacaktır.

Duisburg Alevi Toplumu olarak, bağışlarınızı Sparkasse Duisburg ve PayPal hesaplarımıza memnuniyetle bekliyoruz” ifadeleri ile bağış yapılabilecek banka biletini paylaştı.

Alevitische Gemeinde Duisburg e.V.
IBAN: DE20 3505 0000 0251 0100 88
BIC: DUISDE33XXX
Açıklama: IMBR İnşaatı Bağışı

PayPal Bağış Hesabı :
Alevitische Gemeinde Duisburg e.V.
paypal.me/alevidu1988

Sosyal Medyada Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ